Szczeniaki Posokowca bawarskiego

Szczeniaki Posokowca bawarskiego

Jeśli jesteś zainteresowany wychowaniem szczeniaka tej rasy, powinieneś znać kilka ważnych informacji o tych psach. Chociaż szczenięta bawarskich psów szkockich nie wymagają zbyt wiele ruchu, wymagają jednak pewnej socjalizacji. Dobrym sposobem jest zabranie szczeniaka do przedszkola dla psów lub na inne zajęcia, podczas których inne psy mogą wchodzić z nim w interakcje. W ten sposób zapewnisz swojemu szczeniakowi socjalizację, której potrzebuje, aby odnieść sukces w życiu.

Mimo że psy bawarskie są generalnie zdrowe, musisz wiedzieć, że nie są one pozbawione problemów zdrowotnych. Wynika to z faktu, że w dużej mierze polegają na Tobie, jeśli chodzi o pożywienie i schronienie. Twój nowy szczeniak zasługuje na więcej niż te podstawowe potrzeby. Chociaż bawarki są uważane za jedną z najzdrowszych ras, odpowiedzialni hodowcy przed rozpoczęciem hodowli przeprowadzają dokładne badania pod kątem padaczki i innych problemów zdrowotnych. Dobrzy hodowcy nie tylko sprawdzają swój materiał hodowlany pod kątem tych chorób, ale także poddają go badaniom genetycznym, co zmniejsza ryzyko urodzenia szczeniaka z określoną chorobą.

Wybór odpowiedniej rasy ma kluczowe znaczenie, ponieważ psy te są wyjątkowe i wymagają szczególnej opieki. Na przykład bawarski pies górski powinien mieć jednolicie czerwony kolor. Rasa ta nie jest odpowiednia dla osób cierpiących na alergie lub mających małe dzieci. Wyżły bawarskie są podatne na dysplazję stawów łokciowych. Ich sierść powinna być utrzymywana w czystości, aby uniknąć alergii.

W chłodne dni psy są podatne na choroby związane z zimnem. Jeśli temperatura spadnie poniżej 20 stopni Fahrenheita, mogą one zachorować na różne choroby związane z zimnem. Na przykład Skye Terrier jest bardziej tolerancyjny na niskie temperatury niż bawarski pies górski. Kiedy przebywasz na zewnątrz, obserwuj psa, czy nie wykazuje oznak stresu spowodowanego zimnem. Jeśli pies trzęsie się i skomli, może to oznaczać, że cierpi na problem związany z zimnem.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Jakie ubranie dla Posokowca bawarskiego

Wzorzec rasy to opis idealnego psa każdej uznanej rasy. Standardy te są ustalane przez macierzysty klub rasy i akceptowane przez instytucje krajowe lub międzynarodowe. Pies bawarski górski jest spokojny, chętny do pomocy i oddany swojemu właścicielowi. Nie boi się obcych, nie lęka się ich, nie jest nieśmiały ani agresywny. Jest to łagodny pies, który jest wspaniałym zwierzęciem domowym.

Distichiasis jest dziedziczną chorobą oczu u psów, która powoduje wzrost nieprawidłowych włosów wewnątrz powieki. Szkoty są bardziej narażone na rozwój tego schorzenia niż inne rasy. Nieleczona może prowadzić do owrzodzeń rogówki i przewlekłego bólu oczu. Chociaż schorzenie to jest uleczalne, zaleca się jego trwałe usunięcie. Opcje leczenia distichiasis obejmują chirurgiczne usunięcie, zabiegi chirurgiczne i leki.

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości Związane