Czym karmić szczeniaka Posokowca bawarskiego

Czym karmić szczeniaka Posokowca bawarskiego

Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z beaglelover.pl

Szczeniak rasy bawarski pies pasterski górski chętnie je różne rodzaje pokarmu. Ale czym należy go karmić? Najlepsza dla tej rasy jest dieta bogata w biologicznie odpowiednie białka, zdrowe tłuszcze, kości i warzywa. Przyda się także zbilansowany suplement witaminowy. Jeśli nie masz pojęcia, jak karmić szczeniaka, oto kilka wskazówek:

Twój pies rasy bawarski górski pies zapachowy będzie potrzebował codziennego godzinnego spaceru. Możesz zostawić szczeniaka bez nadzoru, ale formalny spacer pomaga mu rozwinąć rolę przywódcy i więź. Chociaż szczeniak może się nudzić i błąkać się sam, staraj się go prowadzić. Rób to na zmianę i nadzoruj go, aby zapobiec gonitwom i obwąchiwaniu. Pies uwielbia uczyć się nowych sztuczek, więc daj mu na to szansę!

Powinieneś także zapewnić swojemu nowemu pupilowi dużo ruchu. Psy rasy Bavarian Mountain Scent Hounds są psami aktywnymi, dlatego należy zaplanować czas, w którym szczeniak będzie miał dużo ruchu. Powinieneś także zapewnić mu czas wolny od smyczy na swoim podwórku. Zapewni mu to mnóstwo stymulacji umysłowej i zapobiegnie nudzie. Pomimo aktywnego trybu życia, psy te nie nadają się do mieszkania. Wymagają one stałego ruchu i stymulacji umysłowej.

Zaleca się, aby pies rasy bawarski górski pies zapachowy był zabierany do weterynarza co najmniej raz w roku. Zalecane są coroczne szczepienia i comiesięczna profilaktyka przeciw robakom sercowym. W odpowiednim wieku należy również wykastrować psa rasy Bavarian Mountain Scent Hound. Pamiętaj też o regularnych wizytach u weterynarza w razie jakichkolwiek problemów, które możesz napotkać. Od tego będzie zależeć przyszłość Twojego szczeniaka. Czym zatem należy karmić szczeniaka rasy Bavarian Mountain Scent Hound?

Jeśli planujesz rozpocząć polowanie ze swoim szczeniakiem rasy Bavarian Mountain Scent Hound, poniższe wskazówki pomogą Ci wychować dobrze zachowującego się psa. Psy rasy Bavarian Mountain Scent Hound są niezwykle inteligentne i lojalne. Wymagają one specjalistycznego szkolenia od najmłodszych lat i dobrze radzą sobie na zajęciach z posłuszeństwa. A ponieważ mają silną motywację do jedzenia, zajęcia z posłuszeństwa będą świetnym sposobem na nawiązanie więzi z Twoim nowym pupilem.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Jakie szelki wybrać dla Posokowca bawarskiego?

Wyżły bawarskie to niemiecka rasa o długiej historii jako pies myśliwski. Pierwotnie psy te były wykorzystywane przez myśliwych, a do polowań wykorzystywano ich wyostrzony zmysł węchu. Ta podwyższona zdolność pomagała im w podążaniu za ofiarą. W naturze psy te były uważane za idealnego towarzysza dla myśliwych i często są najbardziej oddanymi psami myśliwskimi.

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości Związane