Posokowce hanowerskie – szczeniaki

Posokowce hanowerskie - szczeniaki

Jeśli myślisz o adopcji szczeniaka rasy hanowerczyk górski, musisz wiedzieć kilka rzeczy o tej rasie, zanim zaczniesz. W tym artykule omówimy typowe cechy tej rasy, w tym jej popęd do zdobyczy, potrzeby ruchowe i dietę. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! W dalszej części artykułu zajmiemy się specyficznymi potrzebami szczeniaka hanowerskiego wyżła górskiego.

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z dogiargentynskie.com

Typowe cechy szczeniaka wyżła hanowerskiego

Typowe cechy szczeniaka wyżła hanowerskiego różnią się dość znacznie od innych ras. Psy te są duże i aktywne, ale jednocześnie są spokojne i łagodne w domu. Rasa ta dobrze dogaduje się z dziećmi, choć może lepiej radzić sobie w samotności. Poniżej przedstawiamy kilka faktów na temat tej rasy. Psy te są doskonałymi zwierzętami domowymi dla dużych rodzin. Nie są one jednak najlepszym wyborem do mieszkania.

Typowy hanowerian scenthound waży od 80 do 100 funtów i mierzy od 19 do 22 cali wysokości. Mimo że są to stosunkowo duże szczeniaki, nadal są łagodne i spokojne, a także lubią towarzystwo dzieci. Scenthoundy hanowerskie mają wysoki poziom energii, więc będziesz musiał poświęcić kilka godzin dziennie na zabieranie swojego pupila na spacery i aktywne sesje zabaw.

Potrzeby w zakresie ćwiczeń

Amerykański Związek Kynologiczny wymienia następujące rasy jako te, które mają najmniejsze zapotrzebowanie na ćwiczenia. Buldog francuski jest wyjątkiem od tej reguły. Rasa ta wymaga umiarkowanego wysiłku fizycznego i zadowala się lekkim codziennym spacerem. Zadowolony jest również z lekkiej zabawy i okazjonalnych spacerów. Jamnik nadaje się również do mieszkania. Jeśli jednak myślisz o kupnie szczeniaka, powinieneś wziąć pod uwagę jego potrzeby w zakresie ruchu.

Pęd do zdobyczy

Chociaż u tej rasy występuje stosunkowo duży popęd do zdobywania, to nie jest to agresja. Wynika to z faktu, że psy te zostały wyhodowane do pracy w polu i dlatego nie trzeba ich wyprowadzać na długie spacery. Dogadują się również z innymi zwierzętami w domu i lubią dźwięk otwieracza do puszek. Ta cecha oznacza, że dobrze dogadują się z dziećmi i nie muszą być trzymane w klatce podczas nieobecności właściciela.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Jaka smycz dla Posokowca bawarskiego

Pies o wysokim popędzie żerowania może wykazywać niebezpieczne zachowania. Zachowania te mogą obejmować gonienie samochodów, atakowanie jadowitych węży i odmawianie wykonywania komend. Psy te mogą również atakować mniejsze zwierzęta domowe, takie jak koty. W związku z tym właściciele powinni starannie kontrolować wysoki popęd drapieżników u swoich psów i zapewnić im wiele możliwości socjalizacji. W międzyczasie właściciele powinni być świadomi potencjalnych zagrożeń związanych z psami o wysokim popędzie żerowania i być przygotowani na zapewnienie im odpowiedniego szkolenia.

Kwestie zdrowotne

Do problemów zdrowotnych szczeniąt rasy hanowerskiej górskiej shih tzu można zaliczyć: Postępujący zanik siatkówki, wzdęcia i dysplazję stawów biodrowych. Choroba ta może wystąpić u szczeniąt już w młodym wieku. Może prowadzić do utraty wzroku w obu oczach. Jeśli choroba nie zostanie wcześnie wykryta, u szczeniąt może dojść do stopniowej utraty wzroku. Problem ten nie musi być jednak śmiertelny.

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości Związane