Posokowce bawarskie – hodowla

Posokowce bawarskie - hodowla

Istnieją cztery kluczowe cechy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze posokowca bawarskiego, jeśli rozważa się jego hodowlę. Są to: wielkość, umaszczenie, wygląd i zdrowie. Należy starannie wybrać psa, a w tym artykule wyjaśniono, na co należy zwrócić uwagę w przypadku tej rasy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy również wziąć pod uwagę temperament i zdrowie szczeniaka. Poniżej wymieniono kilka ważnych aspektów wyboru Poskoczka bawarskiego – hodowla

Zdrowie

Posokowiec bawarski jest średniej wielkości rasą psów. Nazwa naukowa tej rasy to Canis lupus familiaris. Psy te są niezwykle aktywne i wymagają dużej ilości ruchu. Chociaż jest to rasa popularna wśród właścicieli zwierząt domowych, może być również doskonałym psem pracującym. Jego czerwonobrązowa sierść jest gęsta i izolacyjna, a wysokość psa wynosi około 20 cali (50,8 cm). Waży około 55 funtów (25 kg), ma duże uszy i duży nos. Jego zdrowie zależy od tego, ile pracy włożysz w szkolenie szczeniaka.

Zdrowie posokowca bawarskiego może być zagrożone przez dietę bogatą w tłuszcze. Dieta bogata w kwasy tłuszczowe omega-3 może przyczynić się do poprawy zdrowia tych psów. Rasa ta jest również hipoalergiczna i ma bardzo niskie ryzyko zachorowania na jakąś infekcję układu oddechowego. Chociaż wiadomo, że pies ten jest dobry dla zdrowia, nie powinien być zwierzęciem, które planuje się zatrzymać na zawsze.

Wielkość

Rasa posokowców bawarskich została po raz pierwszy uznana przez United Kennel Club 1 stycznia 1996 roku. Rasa ta jest średniej wielkości psem o atletycznym, równym lub nożycowym zgryzie. Głowa jest szeroka i lekko wysklepiona. Uszy przylegają do głowy, ale nie są zakręcone, i są prawie tak długie jak nos. Kufa jest krótka, średnia i mocna.

Piesek bawarski górski jest małą rasą, ale nadal jest wiernym zwierzęciem domowym. Rasa ta jest mało energiczna i uwielbia zabawy na świeżym powietrzu. Dobrze radzi sobie w mieszkaniu z dziećmi i innymi psami. Na ogół są przyjazne i dobrze wychowane, ale potrzebują swojej przestrzeni. Choć nie są trudne w szkoleniu, wymagają regularnej opieki weterynaryjnej. Jeśli chcesz mieć mało energicznego, spokojnego zwierzaka, poszukaj hodowcy, który nauczy Cię podstaw.

Kolor

Biały i niebieski są podstawowymi kolorami używanymi we fladze Bawarii. Kolory te są zazwyczaj zatwierdzone przez oficjalną kartę państwa, ale znaczenie poszczególnych kolorów może się różnić. Kolory takie jak żółty i pomarańczowy mają w kulturze bawarskiej kilka znaczeń, są to między innymi kolory lilii, szałwii i krwawnika. Poniżej wymieniono kolory podstawowe używane we fladze Bawarii.

Nowe logo Bavaria Yachts jest wyjątkowym odzwierciedleniem dziedzictwa i tradycji marki. Przyjmując flagę jako swoje logo, Bavaria tworzy symbol morski o dużej sile oddziaływania. Kolorami marki są niebo i ziemia, a kompas służy do konwencjonalnego nawiązania do historii marki. Ta nowa kampania brandingowa pomoże firmie wyróżnić się na tle konkurencji na rynku jachtów żaglowych.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Posokowce bawarskie - pielęgnacja

Wygląd

Wzorzec rasy to dokument określający cechy charakterystyczne dla danego typu psa, w tym jego wygląd, temperament i osobowość. Dokumenty te są opracowywane przez macierzysty klub rasy i uznawane przez krajowe i międzynarodowe instytucje. Przykładem takiego psa jest posokowiec bawarski. Ten średniej wielkości pies jest oddany swojemu właścicielowi, posłuszny i czuły. Nie jest agresywny w stosunku do obcych i dobrze się czuje w domach, w których są dzieci i inne psy.

Posokowce bawarskie są koloru czerwonego. Charakterystyczne dla tej rasy są duża głowa i zaokrąglony stop. Mają ciemnobrązowe oczy, a ich uszy są średniej długości i zwisają płasko na bok. Nos może być czerwony lub czarny. Rasa ta jest również znana z wrażliwości na dźwięki. Psy rasy bawarski pies górski powinny być regularnie szczotkowane, aby utrzymać ich sierść i szatę.

Pęd do zdobywania zwierzyny

Niektóre rasy charakteryzują się wysokim popędem drapieżniczym. Wynika to z ich długiego rodowodu. Wiele z nich było hodowanych w tym celu przez kilka pokoleń. O ile dla przeciętnego rodzica zwierząt domowych wysoki popęd drapieżnika może być trudny do opanowania, o tyle dla psa pracującego może to być cecha pożądana. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat tej cechy w hodowli posokowców bawarskich.

Co ciekawe, pies o wysokim popędzie drapieżnym może być trudny w szkoleniu z innymi zwierzętami domowymi. Zdolność do szkolenia psa z popędem łupu zależy od tego, jak dobrze był szkolony jako szczenię. Dorosłe psy mogą być trudne do szkolenia, a nawet mogą atakować inne zwierzęta, jeśli sytuacja nie jest odpowiednia. Młodsze psy są jednak na ogół łatwiejsze w szkoleniu i są mniej skłonne do gonienia innych zwierząt. Upewnij się, że zapewniłeś swojemu pupilowi bezpieczną kryjówkę i drogę ucieczki. Nigdy nie zostawiaj zwierzęcia samego z psem o wysokim popędzie żerowania.

Szkolenie

Posokowiec bawarski to wyjątkowa rasa psów pochodząca z Republiki Czeskiej. Rasa ta zaliczana jest do psów średnich i dużych, o masie ciała od 44 do 55 funtów. Psy osiągają wysokość od 17 do 20 cali. Na ogół są spokojne, przyjazne i oddane swojemu właścicielowi. Jako szczeniaki powinny być wcześnie socjalizowane i mieć zapewnioną dużą ilość ruchu i stymulacji umysłowej.

Rasa ta ma długą historię jako pies myśliwski. Ma najostrzejszy nos i silną wolę tropienia zapachów. W przeszłości psy te zakładano na smycze tylko po to, aby podążały za tropem zaginionej zwierzyny. Obecnie posokowiec bawarski należy do grupy psów gończych i jest zarejestrowany w Fundacji na rzecz Zwierząt Łownych. Jest ekspertem w tropieniu rannej zwierzyny.

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości Związane