Posokowce bawarskie – małe

Posokowce bawarskie - małe

Jeśli rozważasz adopcję psa, być może zastanawiasz się, czego szukać u bawarskiego wyżła górskiego – małej, zwinnej i atletycznej rasy. W tym artykule znajdziesz przegląd cech i charakterystyk tego psa. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów rasa ta doskonale nadaje się do małych gospodarstw domowych. Oprócz tego, że jest lojalnym i inteligentnym zwierzęciem domowym, bawarskie szkockie górskie mogą być również wykorzystywane jako psy stróżujące.

Rasa ta jest lojalna i czuła, choć może cierpieć z powodu lęku separacyjnego. Krótka sierść bawarka wymaga regularnego szczotkowania i kąpieli co kilka miesięcy. Psy tej rasy zrzucają więcej sierści niż większość innych zagubionych ras, ale nie jest to niebezpieczne. Bawarskie psy górskie dobrze dogadują się z dziećmi i innymi psami i nie są znane ze szczekania. Mogą jednak być opiekuńcze w stosunku do członków swojej rodziny i nie powinny być pozostawiane same na dłuższy czas.

Bawarski pies górski jest doskonałym zwierzęciem domowym dla dzieci, o ile są one dobrze uspołecznione. Chociaż psy tej rasy mogą być nieco ostrożne w stosunku do obcych, w stosunku do dzieci są bardzo czułe. Bawarskie górskie psy szkockie potrzebują dużo ruchu, aby pozostać szczęśliwe i zdrowe. Mogą mieszkać z innymi psami, kotami i małymi zwierzętami domowymi. Jeśli środowisko rodzinne jest wystarczająco duże, pies ten może być idealnym zwierzęciem dla małych dzieci.

Chociaż rasa bawarski pies górski jest ogólnie zdrowa, jest podatna na te same choroby, co inne rasy psów gończych. Psy te powinny być regularnie kontrolowane przez lekarza weterynarii i nie powinny być pozostawiane same sobie bez leczenia. W razie jakichkolwiek pytań warto skontaktować się z zarejestrowanym hodowcą. Nawet jeśli nie jesteś pewien, uczciwy hodowca udzieli Ci potrzebnych informacji.

Bawarski pies górski jest psem średniej wielkości o krótkiej, gładkiej sierści. Głowa jest gruba i wydłużona, a czaszka lekko wysklepiona. Kufa jest długa, ale nie powinna być zbyt długa. Ma czarny nos i uszy, które mocno przylegają do głowy. Ciało jest średniej wielkości i lekko wysklepione na grzbiecie. Szyja jest średniej długości.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Jaką karmę wybrać dla Posokowca bawarskiego?

Bawarski pies górski jest rasą średniej wielkości, wykorzystywaną jako pies stróżujący. Dzięki wyjątkowym zdolnościom wyczuwania zimna jest cennym towarzyszem polowań. Doskonale nadaje się do tropienia rannej zwierzyny, potrafi również odróżnić zwierzę zdrowe od rannego. Waga psa bawarskiego górskiego wynosi od 44 do 55 funtów, a jego wysokość od 17 do 20 centymetrów.

Bawarskie psy gończe pochodzą z Niemiec i powstały w wyniku celowego skrzyżowania psa hanowerskiego z bawarskim. Mimo że są mniejsze od innych psów gończych, są bardzo wszechstronną rasą. Wielu Bawarczyków jest wyznania rzymskokatolickiego, ale na początku XX wieku drugą pod względem liczebności grupą wyznaniową byli ewangeliccy luteranie. Psy te mogą być wykorzystywane jako psy do towarzystwa, ale poza zawodowymi leśnikami są rzadkością.

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości Związane