Poscokowce bawarskie – historia rasy

Poscokowce bawarskie - historia rasy

Szkot bawarski posiada wiele cech, które czynią go doskonałym psem do towarzystwa i do pasterstwa. Rodowód rasy przypisuje się Rzymianom, którzy wyewoluowali z niej jako ulubionego psa pasterskiego. Pies ten był również ulubionym psem do towarzystwa i na wystawy królowej Wiktorii. Dowiedz się więcej o historii tej rasy. W tym artykule omówiono charakterystykę rasy i pochodzenie tego szkockiego psa.

Szorstkowłose collie

Szkocki pies bawarski i szorstkowłosy collie mają te same podstawowe cechy. Obie rasy mają podobną fizjologię, choć pierwsza z nich ma łagodniejszy charakter niż druga. Rough Collie, zwany także długowłosym Collie, został wyhodowany do wypasu owiec w Szkocji. Później zaczęto je wykorzystywać jako psy do towarzystwa i wystawowe. Rough Collie ma długi, zwężający się pysk i półszpilaste uszy. Niektóre Rough Collie mają umaszczenie białe, blue merle lub sobolowe.

Na początku XX wieku Rough Collie był bardzo popularnym zwierzęciem domowym. Strzegł dzieci, kotów i dorosłych. Dopóki cała rodzina była razem, pies był szczęśliwy. Dopiero gdy wszyscy gromadzili się przy stole, pies przestawał się wyrywać. W rzeczywistości jego najlepsze zachowanie przypadało na czas posiłku. Pomimo zdolności do pasterstwa, pies nie podchodził do obcych, jeśli chciał być pogłaskany.

Westies

Niniejszy tom poświęcony jest życiu Szkotów w Niemczech. Podano fakty dotyczące szkockich osad i ich mieszkańców. Niektóre z postaci występujących w książce są prawdziwe, inne fikcyjne. Ale wszyscy oni mają w swojej historii ważne wydarzenia. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o Szkotach w Bawarii! Sprawi on, że zastanowisz się nad pochodzeniem tego ludowego bohatera.

Mimo że większość Niemców nazywa Wielką Brytanię „Anglią”, mieszkańcy Badenii-Wirtembergii mogą zrozumieć wyraźne cechy kultury szkockiej. Bawaria, jako największy i najpotężniejszy kraj związkowy w Niemczech, od dawna okazuje sympatię narodowi i kulturze szkockiej. Bawaria zawsze podkreślała swoją wyjątkową rolę w Niemczech jako kraj związkowy o najbardziej wyrazistej tożsamości kulturowej. W tym artykule przedstawiamy historię bawarskiego Szkota i jego kulturowe powinowactwa.

Border teriery

Szkocki bawarski jest dużym i pięknym terierem, a jego nazwa pochodzi od wczesnych lat jego życia na szkockiej wsi. Rasa ta była wykorzystywana między innymi do pomocy rolnikom na granicy angielsko-szkockiej. Jej zdolności myśliwskie są legendarne, a rasa ta jest popularna wśród rodzin królewskich i myśliwych. Historia tej rasy psów nie jest jednak tak prosta, jak jej nazwa.

Ten pies górski waży od 20 do 25 kilogramów. Głowa samca jest szeroka i wydłużona. Czaszka jest lekko wysklepiona. Uszy są zaokrąglone, czarne i długie. Ciało jest umiarkowanie długie, lekko wysklepione na grzbiecie, a szyja jest średniej długości. Głowa jest cechą charakterystyczną. Uszy są długie, zakrzywione i mocno przylegają do głowy.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Jakie legowisko dla Posokowca bawarskiego

Setery gordońskie

Historia bawarskiego wyżła szkockiego jest równie ciekawa jak sam pies. Rasa ta wywodzi się od deerhounda, który był ulubieńcem sir Waltera Scotta. W rzeczywistości pies ten był w części deerhoundem, w części czarnym. To wyjaśnia, skąd wzięła się jego nazwa. Rasa ta jest w części szkocka, a jej korzenie sięgają XVIII wieku. Pierwsza para hodowlana tych psów dotarła do Stanów Zjednoczonych, gdzie została później uznana przez AKC.

Przodkowie bawarskiego psa szkockiego nie są znani, ale uważa się, że wywodzi się on ze Szkocji. Uważa się, że jest to najstarsza rasa tego kraju i być może był to pies, który stał się pierwowzorem dla dzisiejszych ras terierów. Opisuje się go jako psa pracującego w stajni, odważnego i zdolnego do pokonywania skalistych grzęzawisk. Sierść tego psa jest długa i owłosiona, a uszy małe i półdzikie.

Teriery szkockie

Terier szkocki, zwany inaczej westie, należy do rodziny terierów i pochodzi z wyżyn Szkocji. Uważa się, że szkocki terier został wyhodowany ze względu na jego zamiłowanie do gryzoni. Pierwotnie stworzono go do walki z robactwem w posiadłościach i na targowiskach. Rasa ta jest nadal powszechnie wykorzystywana ze względu na zdolność do polowania i zabijania małych, szybko poruszających się stworzeń.

Historia tej rasy sięga roku 900 n.e. Szkockie border teriery zostały spopularyzowane przez Sir Waltera Scotta, który je uwielbiał i sam hodował. Sam sir Walter Scott miał psa, który był mieszanką deerhounda i szkockiego teriera. Ich umiejętności myśliwskie sprawiły, że w XIX wieku zyskały popularność wśród rodziny królewskiej. Historia Szkota jest również pełna fascynujących opowieści.

Piesek zapachowy bawarski górski

Bawarski gończy górski został wyhodowany ze względu na zdolność tropienia rannej zwierzyny. Góry Bawarskie słynęły z trudnego terenu i dużych wysokości, a klimat był tam brutalny. Zwierzyna była obfita, a tropienie wymagało siły i determinacji. Rasa dobrze przystosowała się do środowiska i rozkwitła w nim. Oto kilka interesujących faktów na temat historii rasy.

Bawarski górski pies węchowy jest bardzo energiczny i inteligentny. Często potrafi kopać doły tak głębokie jak Chiny. W związku z tym może niszczyć cenne przedmioty i musi mieć zapewnioną stałą stymulację psychiczną i fizyczną. Mimo to bawarskie psy gończe górskie są wspaniałymi zwierzętami rodzinnymi. Choć psy te są bardzo inteligentne i aktywne, mogą być nieśmiałe, dlatego niezbędna jest ich wczesna socjalizacja.

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości Związane