Jak ułożyć Posokowca bawarskiego

Jak ułożyć Posokowca bawarskiego

Niezależnie od tego, czy chcesz kupić nowego szczeniaka, czy już go masz, warto wiedzieć, jak ułożyć bawarskie psy gończe górskie, zanim je kupisz. Chociaż rasa ta jest zazwyczaj dość przyjazna w stosunku do większości ludzi i zwierząt domowych, należy pamiętać, że ma ona popęd drapieżny i może nie dogadać się z innymi psami lub kotami, chyba że zostanie wyszkolona do tolerancji wobec innych zwierząt.

Wybierając karmę dla psa Bavarian Mountain Scent Hound, należy pamiętać o tym, aby wybrać taką, która jest przeznaczona dla psów średniej wielkości. Należy również zadbać o to, aby pies otrzymywał regularne karmienie w tym samym czasie. Należy jednak unikać wprowadzania zbyt dużej ilości smakołyków lub resztek ze stołu. Odpowiednia dieta dla psa rasy bawarski pies górski to połączenie wysokiej jakości składników, które nie spowodują u niego chorób ani wzdęć.

Chociaż bawarki nie wymagają zbyt częstej pielęgnacji, warto regularnie szczotkować włosy z uszu, aby nie gromadził się w nich kurz. Podobnie, jeśli zauważysz nieprzyjemny zapach, wyczyść go nadtlenkiem wodoru. Psy rasy bawarski górski pies zapachowy wymagają kąpieli mniej więcej dwa razy do roku, a ich sierść nie wymaga częstego trymowania. Są jednak podatne na infekcje uszu, dlatego regularne szczotkowanie i trymowanie zapewni im zdrowie.

Wyżły bawarskie to mniejsza rasa niż inne psy gończe. Często wykorzystywane są przez zawodowych myśliwych i strażników leśnych, wymagają dużej przestrzeni życiowej i intensywnego ruchu. Podobnie jak wszystkie rasy psów gończych, bawarski górski pies gończy jest podobny do swojego przodka – psa hanowerskiego. Pod względem wielkości bawarski górski pies zapachowy waży od 30 do 35 kg, jest nieco dłuższy i szerszy niż basset.

Równie ciekawe

Z pewnością Cię zainteresuje:  Szczeniaki Posokowca bawarskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości Związane