Jakie są podobne rasy do Posokowca bawarskiego

Jakie są podobne rasy do Posokowca bawarskiego

Artykuł zrealizowany przy wsparciu serwisu chartcorowecrew.pl

Jeśli szukasz psa, który jest cichy i ma silny zmysł węchu, prawdopodobnie słyszałeś o rasie posokowiec bawarski. Rasa ta została pierwotnie wyhodowana do polowań, dlatego z natury jest bardzo nieśmiała w stosunku do obcych. Mimo że są przyjazne w stosunku do innych psów, wymagają socjalizacji i dużej ilości ruchu. Ze względu na swój temperament psy te doskonale nadają się do mieszkań lub na małe podwórka.

Chociaż bawarski pies górski jest znany ze swoich zdolności do tropienia zwierzyny, jest również znany z tego, że jest dobrym towarzyszem rodziny. Rasa ta jest często lojalna wobec jednego właściciela i przyjaźnie nastawiona do pozostałych członków rodziny. Jednak ten temperament nie czyni z nich idealnych zwierząt dla każdego domu. Nie są one zalecane do wszystkich domów, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedniego psa dla swojego domu.

Wyżły bawarskie to jedna z najinteligentniejszych ras dostępnych obecnie na rynku, urodzona do pracy. Pomimo silnego popędu żerowania, rasa ta dobrze reaguje na szkolenie. Mimo że psy te są niezwykle inteligentne, mogą być uparte, co sprawia, że są trudne w szkoleniu. Pies rasy bawarski górski potrzebuje doświadczonego właściciela, który wie, jak obchodzić się z nim łagodnie, dlatego należy zaplanować stałą pracę z nim.

Pachnidło bawarskie górskie jest średniej wielkości o muskularnym ciele. Jego wielkość waha się między 17 a 20 centymetrami. Sierść jest gęsta i gruba, ale nie nadmiernie błyszcząca. Umaszczenie może mieć kolor od czerwonobrązowego, przez brązowy, po pręgowany, a obwódki oczu są ciemne. Bawarski górski pies zapachowy jest dobrym zwierzęciem rodzinnym.

Piesek bawarski górski nawiązuje silną więź z właścicielem i może przez krótki czas mieszkać sam, ale wymaga uwagi człowieka, aby nie nabawić się lęku separacyjnego. Rasa ta, choć nie jest szczególnie wymagająca, może być nietowarzyska w stosunku do innych psów. Małe zwierzęta domowe i koty mogą wydawać się jej ofiarami. W stosunku do dzieci są na ogół tolerancyjne, ale mogą potrzebować trochę czasu, aby przekonać się do obcych.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Kiedy występuje Pierwsza cieczka u Posokowca bawarskiego

Bawarski pies górski został po raz pierwszy uznany przez Związek Kynologiczny w 1996 roku. Od tego czasu stał się częścią Służby Stadnej American Kennel Club. Jest to niezwykle rzadka rasa, a w celu jej ochrony i promocji założono Bavarian Mountain Scent Hound Society of America. Istnieje wiele organizacji i klubów ratowniczych, które oferują szczenięta rasy bawarski pies górski do adopcji.

Pies bawarski górski jest psem pracującym o silnych zmysłach i przyjaznym usposobieniu. Został wyhodowany w 1912 roku w Monachium w Niemczech, a do Amerykańskiego Związku Kynologicznego został przyjęty dopiero w 1996 roku. Wykorzystywany jest przede wszystkim jako pies tropiący, ale także jako pies towarzyszący i pomocny w codziennych obowiązkach. Szczeniaki rasy Bavarian Mountain Hound doskonale nadają się dla rodzin, które są aktywne i towarzyskie.

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości Związane