Poscokowce bawarskie jako psy myśliwskie

Poscokowce bawarskie jako psy myśliwskie

Historia bawarskich wyżłów szkockich jako psów myśliwskich
Historia bawarskiego wyżła szkockiego jako psa myśliwskiego sięga wieków. W średniowieczu pies ten był wykorzystywany do polowań na dziki. Dziś rasa ta jest nadal wykorzystywana w niektórych próbach myśliwskich. Przykładami bawarskich psów myśliwskich są west highland white terrier, wyżeł niemiecki i cairn terrier. Ponadto popularnym psem myśliwskim w Niemczech jest bawarski gończy górski.

Pies gończy bawarski górski

Chociaż psy rasy posokowiec bawarski zostały pierwotnie wyhodowane do polowań, stały się wspaniałymi towarzyszami. Psy te są potulne i lojalne wobec swoich właścicieli, ale wymagają dużo szkolenia i socjalizacji. Nie są zbyt dobrymi psami stróżującymi i mogą stać się agresywne, jeśli nie są dostatecznie socjalizowane. Najlepiej socjalizować je we wczesnym okresie życia i potrzebują dużo fizycznej i psychicznej stymulacji.

Wyżły bawarskie to pies średniej wielkości, należący do rodziny Canidae. Jego sierść jest gęsta i czerwonobrązowa. Jego uszy są małe, a oczy ciemne. Mimo że gończy bawarski górski jest niewielkiej postury, ma dużą budowę ciała i mocny układ kostny. Jego zdolności łowieckie są niezwykle silne i czynią go doskonałym towarzyszem dla każdego, kto lubi spędzać czas na świeżym powietrzu.

West Highland white terrier

Chociaż te psy myśliwskie były wykorzystywane przede wszystkim do wyszukiwania zapachów, obecnie są wykorzystywane także jako zwierzęta rodzinne. Psy te odznaczają się wysokim poziomem inteligencji i wytrzymałości. Należy zapewnić psu odpowiednią stymulację psychiczną i fizyczną. Oprócz przydatności jako pies myśliwski, posokowce bawarskie są również wspaniałymi zwierzętami rodzinnymi. Psy te są bardzo inteligentne, dlatego należy zapewnić im dużo ruchu i stymulacji umysłowej.

Dawniej szkockie psy bawarskie były wykorzystywane jako psy myśliwskie ze względu na ich silne zdolności węchowe. Ponieważ są one niezwykle inteligentne, doskonale radzą sobie z węchem, ale bywają uciążliwe w towarzystwie innych psów. Jednak po wyszkoleniu do polowania psy te są wspaniałymi zwierzętami domowymi. Ich instynkt łowiecki i węchowy sprawia, że są doskonałymi towarzyszami dla zwierząt rodzinnych i rodzin z dziećmi. Te psy myśliwskie mają silny instynkt łowiecki i lubią długie spacery oraz wesołe zabawy.

Cairn terier

Historia Cairn teriera sięga lat 20. ubiegłego wieku. Psy te zostały wyhodowane do polowania na kuny, lisy i szczury. Ich niezależność i upór wynikają z wrodzonego instynktu łowieckiego. Cairn Terrier jest psem wszechstronnym, ale dobrze sprawdza się także jako pies myśliwski. Zanim wypuści się je na wolność, należy je wyszkolić w zakresie posłuszeństwa i metod polowania.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Posokowce hanoweskie jako psy gończe

Psy te są ciekawskie, ale rzadko agresywne. Szybko się uczą i lubią się bawić. Ogrodzone podwórko i dużo ruchu sprawią, że Twój Cairn będzie szczęśliwy i zdrowy. Jeśli masz dzieci, cairn jest doskonałym psem stróżującym. Dobrze dogadują się z dziećmi, ale powinny być trzymane pod ścisłym nadzorem. Cairny łatwo się nudzą i nie najlepiej dogadują się z kotami i innymi zwierzętami domowymi. Mimo że są towarzyskie, są również bardzo niezależne, dlatego trzymanie ich na ogrodzonym terenie jest niezbędne, aby zapobiec destrukcyjnym zachowaniom.

Niemiecki pies myśliwski Bracken

Rasa psów myśliwskich German Bracken jest niewielka, o wysokości od 48 do 56 cm. Psy te mają krótką sierść i gładkie ciało. Posiadają szeroką klatkę piersiową, długie, smukłe nogi oraz długi i giętki ogon. Jest to rasa towarzyska o silnym instynkcie łowieckim. Chociaż niemiecki pies myśliwski Bracken został wyhodowany ze względu na swoje zdolności łowieckie, jest również doskonałym zwierzęciem domowym.

Bracken niemiecki jest przodkiem wszystkich współczesnych psów gończych niemieckich. Został wyhodowany w Niemczech w XIX wieku i był wykorzystywany przede wszystkim do tropienia zwierzyny. Uważano, że ma on wysoko rozwinięty zmysł węchu, który pozwala mu podążać za zapachem ofiary. Podczas jego rozwoju wyhodowano go z hanowerskiego psa gończego, który był zbyt ciężki na tereny górskie. Mniejsze rozmiary i większa zwinność bawarskiego psa górskiego pozwoliły mu nadążyć za dużą zwierzyną i tropić jej zapach.

Niemiecki Toy Spaniel mix

Powszechnie panuje błędne przekonanie, że mieszaniec niemieckiego toy spaniela jest dobrym psem myśliwskim. Nie jest to jednak prawdą. Mieszaniec niemieckiego toy spaniela jest dobrym psem do polowań, ponieważ jest bardzo aktywny. Uwielbiają aportować na podwórku i są nawet znane z tego, że lubią pływać. Mimo ich aktywnej natury można je wyszkolić do wykonywania podstawowych komend. Można je nauczyć siadania, zostawania i gonienia. Pamiętaj, aby nagradzać je za wykonywanie poleceń.

Wielkość mieszańca niemieckiego Toy Spaniela jest zbliżona do wielkości pinczera miniaturowego, co oznacza, że są one mniej więcej równe pod względem wielkości i temperamentu. Samiec ma od około 14 do 17 centymetrów wzrostu i waży od 35 do 65 kilogramów. Oboje rodzice przekażą szczeniętom swoje charakterystyczne cechy, należy się więc spodziewać, że będą one szczuplejsze i bardziej muskularne niż którekolwiek z rodziców. Mimo to powinny być w stanie konkurować zarówno z pinczerami miniaturowymi, jak i mieszańcami niemieckiego spaniela zabawkowego.

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości Związane