Posokowiec bawarski – co je?

Posokowiec bawarski - co je?

Pierwsze pytanie, jakie się nasuwa, brzmi: co je pies rasy posokowiec bawarski? Jeśli zastanawiasz się nad kupnem psa dla siebie, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o rasie, jej umaszczeniu i cechach charakterystycznych. Następnie porozmawiamy o specyficznych pokarmach preferowanych przez tę rasę, a także o jej ogólnych rozmiarach i potrzebach żywieniowych. Oprócz tych specyficznych potrzeb, u psa rasy Bavarian Mountain Scenthound mogą wystąpić problemy z uszami, które są częstym powodem do niepokoju. Uszy należy regularnie czyścić i sprawdzać przy pierwszych oznakach niedrożności lub obecności ciała obcego w uchu. Jeśli zauważysz u swojego psa którykolwiek z tych problemów, najwyższy czas zabrać go na kontrolę do lekarza weterynarii. Inne problemy z uszami psa rasy bawarski pies górski-senthound to operacja lub choroba zwana Cere

Karmienie psa rasy posokowiec bawarski górski

Piesek bawarski górski jest rasą średniej wielkości, która wymaga regularnego ruchu i stymulacji umysłowej. Rasa ta nie jest przystosowana do życia w mieście i potrzebuje przestrzeni do biegania i zabawy. Potrzebuje dużego podwórka i regularnych spacerów, aby spalić energię. Bawarskie psy gończe górskie dobrze radzą sobie również z innymi psami. Rasa ta jest bardzo lojalna i potrzebuje regularnych ćwiczeń.

Charakterystyka rasy

Gończy bawarski górski jest rasą psa niemieckiego. W swoim ojczystym języku, Bayerischer Gebirgsschweisshund, znany jest ze swojej zdolności do węszenia na zimno, co pozwala mu odróżnić ranną zwierzynę od jej zapachu. Rasa ta jest średniej wielkości i jest bardzo lojalna. W stosunku do obcych zachowuje się powściągliwie, ale jest kochającym towarzyszem, który doskonale czuje się w towarzystwie człowieka.

Wielkość

Wyżły bawarskie to pies średniej wielkości, należący do rodziny Canidae. Jego sierść jest gęsta i ma kolor czerwonobrązowy. Jego wielkość sprawia, że jest doskonałym psem do towarzystwa i do tropienia. Wyżły bawarskie są niezwykle inteligentne i dobrze reagują na szkolenie. Rasa ta została pierwotnie wyhodowana do polowań. Jej średnia waga wynosi 15 funtów.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Posokowce bawarskie - charakter

Kolory

Psy tej rasy wywodzą się z górskich regionów Niemiec, a obecnie można je znaleźć w domach na całym świecie. Psy tej rasy są aktywne i potrzebują dużo ruchu, dlatego nie są dobrym wyborem do mieszkania. Rasa ta preferuje ciepły klimat i wiejskie położenie. Oto niektóre z kolorów, jakie można spotkać u tej rasy. Ale nie martw się! To nadal wspaniały pies!

Temperament

Rasa niemieckiego psa tropiącego, bawarskiego psa górskiego, jest używana od początku XX wieku. Jest to krzyżówka psa gończego hanowerskiego i bawarskiego, a więc posiada cechy charakterystyczne dla obu tych ras. Najczęściej spotykany jest typ psa bawarskiego, ale temperament i osobowość tej rasy mogą się różnić w zależności od osobistych preferencji właścicieli i potrzeb związanych z wykonywaną pracą.

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości Związane