Posokowce bawarskie jako psy gończe

Posokowce bawarskie jako psy gończe

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego bawarskie psy gończe cieszą się tak złą sławą? Być może zastanawiasz się, czy ten typ psa rzeczywiście stanowi zagrożenie dla świata, czy też jest to po prostu marzenie cynika. Niezależnie od tego, jaki jest tego powód, powinieneś wiedzieć, że psy te są niezwykle inteligentne, lojalne, spokojne i obdarzone silnym instynktem.

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z candyyork.pl

Są lojalne

Górale są bardzo lojalne i nastawione na pracę z ludźmi. Myśliwi wybierają psy górskie, ponieważ są one niezwykle lojalne i mają niezwykły instynkt łowiecki. Skalary Górskie są szczególnie skłonne do pogoni za szybko poruszającą się zwierzyną. Pomimo ich oddania, mogą być trudne w szkoleniu i mogą stać się destrukcyjne podczas spacerów. Jest to jeden z powodów, dla których psy te nie są zalecane dla gospodarstw domowych z małymi dziećmi.

Słowo hellhound pochodzi od postaci Cerbera z mitologii greckiej, trójgłowego psa strzegącego podziemnego świata. Ci, którzy go posiadają, mogą wykazać się znajomością mitologii greckiej. Innym słowem kojarzonym z hellhoundami jest dreckspatz, co oznacza ubłocone ubranie. Można to odnieść także do psiej sierści. W Niemczech błoto nazywane jest „ananasem”.

Równie ciekawe

Z pewnością Cię zainteresuje:  Posokowce bawarskie - małe
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości Związane