Kiedy występuje Pierwsza cieczka u Posokowca bawarskiego

Kiedy występuje Pierwsza cieczka u Posokowca bawarskiego

Kiedy u bawarskiego wyżła górskiego pojawia się pierwsza ruja, należy się do niej odpowiednio przygotować. Pies ten jest rasą aktywną i ma wysoki poziom energii, ale trzeba go wyszkolić, aby ją okiełznał. Psy rasy bawarski sznaucer górski najlepiej czują się na otwartej przestrzeni. Trzeba dysponować dużym podwórkiem, aby pomieścić ich rozpierającą energię.

Rozmnażanie

Sznaucer bawarski jest rasą rzadką, a rozmnażanie odbywa się podczas pierwszej rui. Samica wydaje miot liczący od siedmiu do dziesięciu szczeniąt, a matka spędza sporo czasu na czyszczeniu i pielęgnacji swoich młodych. Rasa ta jest dobrym psem tropiącym, a szczenię wymaga odpowiedniego szkolenia i socjalizacji. Oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć o tej rasie.

Wygląd

Bawarski górski pies zapachowy to potężna rasa, która waży od 45 do 55 funtów, przy czym suka waży nieco mniej. Sierść jest krótka, błyszcząca i szorstka. Wokół głowy i na nogach jest krótsza niż na pozostałej części ciała. Umaszczenie ma barwę od płowej po jelenią czerwień, a nawet może być intensywnie czarne. Sierść psa rasy Bavarian Mountain Scent Hound wymaga regularnego szczotkowania i pielęgnacji, aby utrzymać jej optymalny wygląd.

Wielkość

Historia bawarskiego psa gończego górskiego sięga dawnych ras psów. Niemcy, których utrzymanie zależało od zwierzyny łownej, byli szczególnie zdeterminowani, aby utrzymać swoje psy gończe w dobrej kondycji. Choć nie zawsze im się to udawało, psy te odnosiły niesamowite sukcesy. Była to rasa wszechstronna, która mogła przychodzić do pracy w nocy lub w określonych odstępach czasu w ciągu dnia.

Pielęgnacja

Pies bawarski górski jest doskonałą rasą dla osób, które chcą mieć psa prowadzącego aktywny tryb życia. Są inteligentne, towarzyskie i bardzo przywiązują się do ulubionego członka rodziny. Chociaż niekoniecznie muszą mieszkać same, wymagają w tym czasie dużo uwagi i troski. Wymagane jest wysokie ogrodzenie, a zalecane jest duże podwórko. Opieka w okresie pierwszej rui u bawarskiego wyżła górskiego (Bavarian mountain scenthound)

Z pewnością Cię zainteresuje:  Posokowce hanowerskie - pielęgnacja

Socjalizacja

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem psa rasy posokowiec bawarski górski, powinieneś wiedzieć, że w okresie pierwszej rui potrzebuje on dużo socjalizacji. Mimo że psy te są oddane i inteligentne, mogą nie czuć się komfortowo, gdy zostają same. W rzeczywistości psy te cierpią na lęk separacyjny. Z tego powodu należy zadbać o socjalizację nowego zwierzęcia w tym czasie, aby przyzwyczaiło się do ludzi i otoczenia.

Zdrowie

Pies rasy bawarski górski jest rasą niezwykle aktywną. Podczas długich polowań może być bardzo zmęczony. Na szczęście, przy odpowiednim szkoleniu, psa tego można utemperować. Wczesna socjalizacja i ćwiczenia pomogą Twojemu szczeniakowi prowadzić zrównoważony, zdrowy tryb życia. Szczeniaki bawarskiego wyżła górskiego będą spędzać godziny na bieganiu i zabawie, ale wyrosną też na psy zrównoważone.

Koszt

Bawarski górski pies gończy jest doskonałą rasą do polowań. Jego sierść jest gęsta i skłonna do linienia. Wymaga cotygodniowego szczotkowania i codziennych spacerów o długości średnio 10 mil. Oprócz szczotkowania psy rasy Bavarian Mountain Scent Hound wymagają również 45 minut czasu dziennie na zabawę, w tym gry umysłowe. Aby szczeniaki były szczęśliwe i zdrowe, potrzebują codziennych ćwiczeń, w tym co najmniej 15 minut biegania i 45 minut zabawy.

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości Związane