Jakie szelki wybrać dla Posokowca bawarskiego?

Jakie szelki wybrać dla Posokowca bawarskiego?

Jeśli myślisz o szkoleniu swojego psa rasy bawarski górski pies zapachowy, prawdopodobnie będziesz chciał dowiedzieć się więcej o wyborze odpowiednich szelek. Rasa ta jest niezwykle inteligentna i towarzyska, co oznacza, że prawdopodobnie będziesz musiał poświęcić sporo czasu na szkolenie psa, aby czuł się komfortowo w uprzęży. Pies rasy bavarian mountain scenthound nie powinien być pozostawiony samemu sobie i raczej nie poradzi sobie w uprzęży, w której wiele rzeczy będzie go rozpraszać.

Pies gończy bawarski górski jest znany ze swojej zdolności do tropienia rannych zwierząt podczas polowań. Dzięki mocnemu nosowi psy te są w stanie wyczuć zapachy z odległości wielu kilometrów. Psy te charakteryzują się również wyjątkowo wysoką etyką pracy i są zazwyczaj wykorzystywane w różnych środowiskach. Ponieważ żyją w tak różnych środowiskach, ważne jest, aby odpowiednio je szkolić. Pies rasy bawarski górski powinien być spokojny i dobrze wyszkolony, a Ty powinieneś mieć pewność, że Twój bawarczyk jest certyfikowany do pracy jako członek aktywnego zespołu poszukiwawczo-ratowniczego.

Pies rasy Bavarian Mountain Scent Hound jest podatny na uderzenia, stłuczenia i inne wypadki, dlatego ważne jest, aby wybrać uprząż, która jest wytrzymała i wygodna dla tej rasy. Ponieważ psy te spędzają dużo czasu na otwartej przestrzeni, ich sierść będzie się brudzić i trzeba ją regularnie szczotkować. Psy te potrzebują również regularnej zabawy, więc pamiętaj, aby zaplanować im wystarczająco dużo czasu, aby mogły cieszyć się czasem spędzonym na łonie natury.

Równie ciekawe

Z pewnością Cię zainteresuje:  Poscokowce bawarskie - historia rasy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości Związane