Jaki kaganiec wybrać dla Posokowca bawarskiego

Jaki kaganiec wybrać dla Posokowca bawarskiego

Pies gończy bawarski górski to wyjątkowa rasa psów. Są inteligentne, odważne i niezwykle lojalne. Uwielbiają przychodzić w nocy lub o różnych porach dnia. Chociaż są doskonałymi psami stróżującymi, mogą być dość niegrzeczne i psotne, jeśli nie są odpowiednio szkolone. Właściwy kaganiec dla tej rasy jest niezbędny, aby zapobiec przypadkowemu uduszeniu.

Mimo że psy tej rasy są z natury powściągliwe i niezbyt aktywne, potrzebują dużo ruchu. Pies może stać się niespokojny, jeśli zostanie zbyt długo sam, ale jest mało prawdopodobne, aby stał się agresywny. Wyżły bawarskie łatwo poddają się szkoleniu i dobrze sprawdzą się w dużych gospodarstwach domowych z aktywnymi dziećmi. Upewnij się tylko, że zapewniasz swojemu pupilowi dużo stymulacji umysłowej i fizycznej i kontroluj jego poziom aktywności.

Wybierając kaganiec dla psa rasy posokowiec bawarski górski, weź pod uwagę jego wygląd. Głowa psa tej rasy jest szeroka i lekko wysklepiona. Uszy są długie, zaokrąglone i mocno przylegają do głowy. Umaszczenie jest czarne lub ciemnopłowe, z białymi łatami na klatce piersiowej. Wyżły bawarskie to dumne psy, które są mistrzami w pracy.

Chociaż posokowiec bawarski jest stosunkowo nową rasą, jest to wytrzymały biegacz, który wymaga odpowiednio dopasowanego kagańca. Oprócz kagańca bawarski pies górski ma czułe ucho do tropienia. Jeśli Twój pies ma skłonności do przegrzewania się, doskonałym wyborem może być pysk.

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów pies rasy bawarski górski pies zapachowy ma wysoki poziom energii. Potrafi wyłapać ślad zapachowy w odległości wielu kilometrów. Należy nauczyć go, jak zachowywać się w stosunku do innych domowników, aby ich nie denerwować. Niemniej jednak, ważne jest, aby dbać o swojego psa, ponieważ może on doznać obrażeń podczas wędrówki.

Pies rasy posokowiec bawarski górski jest niezwykle inteligentną i lojalną rasą psów. Psy te dobrze dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi, choć najlepiej czują się z właścicielami, którzy wiedzą, jak obchodzić się z nimi delikatnie. Ponieważ psy tej rasy mają duży popęd do zdobywania, nie nadają się do domów z małymi lub średnimi psami. Należy rozważyć zakup psa od odpowiedzialnego hodowcy. Źle wyhodowany pies rasy bawarski górski pies węchowy może stać się destrukcyjnym członkiem rodziny.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Posokowce hanowerskie - pielęgnacja

Ważne jest także, aby utrzymywać uszy psa w czystości. Kanały słuchowe zatrzymują brud i bakterie. Należy je regularnie czyścić, a w przypadku zakażenia udać się do lekarza weterynarii. Ponadto należy sprawdzać, czy nie ma na nich kolców lub blizn pooperacyjnych. Jeśli zauważysz jakiekolwiek nietypowe zachowanie, zanotuj je i jak najszybciej podejmij odpowiednie leczenie. Może to prowadzić do dalszych problemów zdrowotnych.

Jeśli planujesz wypuszczać swojego psa rasy Bavarian Mountain Scenthound na wolność, powinieneś rozważyć przyuczenie go do załatwiania się w określonym miejscu. Po wykonaniu tego zadania należy je pochwalić. Nie zapominaj również o wypuszczaniu go do klatki, kiedy jest młody. Scenthound bawarski górski może łatwo przestraszyć się innych psów. Rasa ta uwielbia spędzać czas ze swoimi właścicielami i często kopie doły dla zabawy. Należy jednak pamiętać, że bawarskie psy górskie nie są agresywne i nie mają skłonności do gryzienia.

 

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości Związane