Jaka smycz dla Posokowca bawarskiego

Jaka smycz dla Posokowca bawarskiego

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym akwahobby.pl

Kupując smycz dla psa rasy posokowiec bawarski górski, należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby była ona wystarczająco długa, aby pies mógł się na niej wygodnie utrzymać. Jeśli Twój Bav może uciekać bez nadzoru, długa smycz temu zapobiegnie. Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest ilość czasu, jaką trzeba poświęcić na szkolenie psa. Pies rasy bawarski górski sznaucer ma bardzo wysoki poziom energii, dlatego ważne jest, aby poświęcić czas na jego szkolenie. Smycz jest doskonałym sposobem na rozładowanie tej energii.

Górski pies gończy bawarski jest bardzo inteligentną rasą, która została stworzona do pracy. Nie nadają się do śpiewania piosenek, ale można je wyszkolić, aby aportowały określone zapachy po imieniu. Przy odrobinie czasu poświęconego na zajęcia Twój posokowiec bawarski górski będzie mistrzem w przywoływaniu zapachów. Łatwo jest też nauczyć psa bawarskiego górskiego do wykonywania sztuczek, więc Twój pupil będzie się dobrze bawił, jednocześnie ucząc się.

Pamiętaj, aby szkolić swojego psa posłuszeństwa. Nie są one zbyt towarzyskie i często niechętnie nawiązują kontakt z obcymi. Trzymanie ich w domu pomoże Twojemu pupilowi rozwinąć silne poczucie lojalności i miłości. Ale bądź ostrożny! Psy rasy bawarski górski pies zapachowy są bardzo opiekuńcze w stosunku do swojej rodziny, więc uważaj na te cechy!

Pamiętaj o regularnym szczotkowaniu swojego bawarskiego psa górskiego. Ich sierść jest gęsta i ściśle przylegająca, z bardzo niewielkim połyskiem. Uszy i głowa są delikatniejsze niż nogi, brzuch i ogon. Paznokcie należy przycinać, aby nie dopuścić do ich przerostu i zapobiec zakażeniu. Należy często sprawdzać uszy, ponieważ woskowina i resztki mogą prowadzić do infekcji. Paznokcie psa rasy bawarski gończy górski szybko rosną i należy je często przycinać, aby nie stały się zbyt długie.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Posokowce bawarskie - charakter

Pies rasy bavarian mountain scenthound jest zwinnym psem średniej wielkości o długim, wyprostowanym grzbiecie i wysoko uniesionych tylnych łapach. Wysokość psa rasy bawarski gończy górski wynosi od 17 do 19 cali, a jego waga od 44 do 55 funtów. Psy te są niezwykle niezawodne, mają doskonały nos i węch. Są również niezwykle ciche i spokojne. W zasadzie nie szczekają i są bardzo powściągliwe w stosunku do obcych.

Wybór odpowiedniej smyczy dla psa rasy bawarski pies górski jest bardzo ważną decyzją. Należy wybrać taką, która zapewni psu radość i bezpieczeństwo. Ponadto pies powinien przebywać pod nadzorem dzieci i innych zwierząt domowych. Mimo że psy te nie są agresywne, nie można ignorować ich lęku separacyjnego. Chociaż wszystkie te czynniki są ważne przy wyborze smyczy dla psa rasy bawarski pies sznaucer górski, możesz również zdecydować się na zakup smyczy, która będzie dla niego estetyczna.

Twój posokowiec bawarski górski będzie potrzebował smyczy, która jest wystarczająco długa, aby pies mógł się rozciągnąć i nie dał się łatwo pociągnąć. BMSH bardzo silnie ciągnie na smyczy, dlatego odpowiednio długa smycz pomoże zniechęcić psa do ciągnięcia. Ulubione zabawy psa BMSH to frisbee i aportowanie. Lubi gonić za przedmiotami. Chociaż nie jest to idealna smycz dla psa rasy bawarski pies sznaucer górski, nadal jest to doskonała smycz dla Twojego psa.

 

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości Związane