Czy Posokowce to psy gończe?

Czy Posokowce to psy gończe?

Czy bawarskie psy szkockie to rzeczywiście psy gończe? Odpowiedź na to pytanie może Cię zaskoczyć. Chociaż psy te nie należą do rasy psów gończych, są blisko spokrewnione z wyżłami niemieckimi, które pierwotnie były wykorzystywane do polowań. Psy te mają najlepsze nosy i silną wolę podążania za zapachami i były wykorzystywane tylko wtedy, gdy gubiły się tropy zwierzyny. W październiku 2016 roku zostały uznane za Grupę Psów Gończych. Są szkolone do tropienia rannej zwierzyny, głównie łosi.

Jak wszystkie psy, wymagają regularnej pielęgnacji i kąpieli raz w miesiącu. Jak w przypadku każdej rasy, psy bawarskie zrzucają więcej sierści niż inne rasy psów, dlatego ważne jest codzienne szczotkowanie psa. Należy również pamiętać o sprawdzaniu stanu uszu i zębów co najmniej dwa razy w tygodniu. Osoby dbające o zęby powinny szczotkować je dwa razy dziennie. Do mycia zębów bawarczyka najlepiej używać pasty do zębów dla psów.

Bawarski pies górski jest rasą aktywną, ale nie ma tendencji do szczekania, o ile nie jest to konieczne. Podobnie jak inne psy gończe, uwielbiają biegać i bawić się, dlatego potrzebują dużo ruchu. Chociaż mogą być nieśmiałe w stosunku do obcych, zazwyczaj nie są agresywne i lubią przebywać z ludźmi. Psy rasy bawarski szkocki nie są dobrymi psami stróżującymi. Jeśli jednak masz dzieci lub innych członków rodziny, możesz je wyszkolić, aby tolerowały inne psy w swoim otoczeniu.

Podejmując decyzję o wyborze rasy psa, pamiętaj o sprawdzeniu hodowcy. Należy wybrać wiarygodnego hodowcę, aby uniknąć otrzymania psa o niepożądanym temperamencie. Istnieje kilka różnych typów psów rasy bawarski pies górski, a przed wyborem psa należy rozważyć kilka kwestii. Po pierwsze, należy wybierać wysokiej jakości karmę dla psów, która jest bogata w białko i ma niską zawartość tłuszczu. Pomoże to psu rosnąć zdrowo i silnie.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Jaką karmę wybrać dla Posokowca bawarskiego?

Jeśli chodzi o temperament, psy rasy Bavarian Mountain Scent Hounds należą do najlepszych psów gończych na świecie. Mają doskonałe zdolności węszenia na zimno i doskonale radzą sobie z oddzielaniem zapachu rannej zwierzyny. Są również oddane swoim właścicielom, tworząc z nimi silne więzi. W przeciwieństwie do niektórych innych ras, psy rasy bawarski gończy górski są bardzo aktywne na świeżym powietrzu.

Czy bawarskie psy gończe to rzeczywiście psy gończe? – Który pies jest lepszy? Testy DNA mogą pomóc

Tradycyjnie psy bawarskie szkockie uważane są za „królewskie psy Szkocji”. Ich historia jest pełna romantyzmu. W epoce rycerskiej na polowania pozwalali Deerhoundom tylko earlowie i szlachetni lordowie. Szlachta kupowała sobie zwolnienie z polowania za pomocą smyczy. W czasach średniowiecza zapiski wspominają o uroczych cechach Deerhoundów, w tym o ich odwadze podczas pościgu.

Ogólnie rzecz biorąc, bawarskie psy szkockie są mieszanką ras. Mają delikatne futro z brązowymi lub białymi oznaczeniami na całym ciele i głowie. Wyróżniają je białe znaki na głowie, ogonie, łapach i szyi. Są łagodne i czułe. Choć potrafią być zadziorne, mogą dobrze współżyć jako towarzysze rodziny. Rasa Bavarian Scots Dog ma swoje miejsce wśród psów.

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości Związane